HaberlerKripto Para

Dolardaki Düşüş Altın Fiyatlarını Etkiledi – Alım Fırsatı Uyarıları Başladı

ONS altın 1.900 dolar seviyesinden düşük fiyatla alıcı buluyor.

Dolar kurunun 7.64 TL seviyesine düşmesi ve ONS altının 1.900 dolar altına düşerek 1.870 dolarlı seviyelerde bulunması Türk yatırımcıları harekete geçirdi. Dolar kuruna 7.90 TL seviyelerinden yatırım yapan Türk yatırımcılar düşüşe rağmen dolar varlıkları satmamak konusunda ısrarlı olduklarını belirtirken, Bitcoin yatırımcılarının büyük bölümü ise kazandıkları paraların bir kısmını altın ve dolara yatırmak için harekete geçti.

Bitcoin fiyatının 24.200 dolara yükselmesi ile ellerindeki kripto paraları satışa sunan çok sayıda BTC yatırımcısı, gelecek haftalarda daha fazla kazanmak için altına en düşük fiyatla sahip olmak ve aynı zamanda en düşük kur seviyesinden dolar almak istiyorlar.

ABD-Çin Gerilimi Ve Coronavirüs Etkiledi

Coronavirüs mutasyonu haberleri sonrasında bir anda yükselişe geçen ONS altının ardından yapılan “ılımlı” açıklamalar sonrasında yeniden düşüşe geçmesi yatırımcıları da harekete geçirdi. ABD-Çin arasında beklenen “şiddetli gerilimin” henüz başlamadığını belirten ekonomistler, kısa vadede ONS altının yeniden 1.900 dolar üzerine yükselebileceğini düşünüyor.

Dolar kurunda ise beklentilerin son dönemde nötr olduğunu açıklayan birçok Türk ekonomist, ABD Başkanı Joe Biden’ın göreve başlamasından sonra dolar kurundaki sürecin daha net belli olacağını, şimdilik belirsiz ortamda dolar kurunun nasıl hareket edeceğini öngörmenin mümkün olmayacağını belirtmekteler.

Biden Yaptırım Uygulamak İçin Hazır Mı?

Başkan Biden’ın Türkiye dahil birçok ülkeye yeni teklifler sunabileceği, bu tekliflerin kabul edilmemesi durumunda ise ekonomik ve askeri büyük yaptırım “silahlarını” devreye sokabileceği belirtiliyor. Özellikle Çin ve Rusya’ya ağır yaptırımlar uygulayabileceği belirtilen Biden’ın, 2 komşu ülke olan Türkiye ve İran’a da çeşitli konularda yaptırımları arttırmasının mümkün olabileceği öngörülüyor.

Başkan Biden’ın Başkan Trump tarafından Türkiye’ye uygulanan CAATSA S-400 yaptırımlarını “yetersiz” görebileceği ve finans sistemini etkileyebilecek adımlar atabileceği öngörüleri şimdiden gündemde.

*Yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu