Kripto HaberleriHaberler"Dolar'ın Sonu Geldi, Kripto Para ve Altın Alın"

“Dolar’ın Sonu Geldi, Kripto Para ve Altın Alın”

Takip et

Dünyanın en büyük veri depolama ve indirme servisi olan Megaupload‘ın kurucusu Kim Dotcom, Twitter’da kendisini takip eden 736 bin takipçisine çağrıda bulundu.

Kim Dotcom, takipçilerine ” Dolar değerini kaybedecek bu süreçte altın ve kripto para yatırımı yapın” şeklinde tavsiyede bulundu. Bu tavsiye yaklaşmakta olan büyük bir krizin habercisi olarak yorumlandı.

Tweet’inde belirttiği “büyük çöküş yüzde 100 gelecek” sözü ise takipçileri tarafından büyük bir korku uyandırdı.

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden olan Dotcom, Amerika’nın borcunun yönetilemez hale geldiğini savundu. Amerika’da ortalama olarak vergi mükelleflerinin borçlarının 939 bin dolar ve aile başına ortalama borcun 845 bin dolar olduğunu söyledi. “Eğer dünyada daha çok dolarla bu sorunun çözüleceğini düşünenler varsa bunlar aptaldır” diye sözlerine ekledi.

Son dönemlerde ekonomik kriz olan ülkelerde kripto para kullanımının arttığı biliniyor. Venezuela’dan örnek verecek olursak, ABD yaptırımları ile zor duruma giren ülke çıkış yolunu yerli kripto para çıkarmakta bulmuştu.

Geçtiğimiz günlerde aynı yaptırımlara maruz kalan Türkiye ve Rusya’da ortak bir kripto para çıkarabileceğini söylemişti.

İlgili Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Elektronik Para Düşüncemiz Mevcut
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları