Kripto HaberleriHaberlerCumhurbaşkanı Erdoğan: Elektronik Para Düşüncemiz Mevcut

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Elektronik Para Düşüncemiz Mevcut

Takip et

Türkiye Cumhuriyeti Başkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, BRICS ziyareti kapsamında gazetecilerin sorularını yanıtladı. BRICS ziyareti kapsamında Türkiye’nin BRICS üyesi ülkeler arasına girmesi çağrısında bulunan Erdoğan, üyeliğe girilmesi durumunda organizasyonun adının BRICST olarak değiştirilmesi çağrısında bulundu. Türkiye Cumhuriyeti Başkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamalarında Türkiye’nin Rusya ile elektronik kripto para konusunda çalışmalara devam ettiğini ve bu konuda elektronik bir kripto para çıkarılabilecek olduğunun mesajını verdi.

Başkan Erdoğan, “Güney Afrika Devlet Başkanı ile milli para konusunda mutabık kaldık diyebilirim. Hindistan Başbakanı da buna çok olumlu baktı. Zaten olumsuz yaklaşan yok. Hatta Rusya ile elektronik para düşüncemiz var. Aynı şeyi Hindistan da düşünüyor. Yani oralardan turistler Türkiye’ye geldiği zaman o ortak parayı kullanmak suretiyle harcama yapabilecekler.” sözleri ile durumu özetledi.

ABD’yi Kızdırabilir

Venezuela ve Rusya’nın ABD’ye karşı kripto para çıkarması ve bunun yanında İran tarafından Rusya ile ticarette yaptırımlardan etkilenmemek adına kripto para kullanılması isteğinin Türkiye’nin de bu konuda açıklama yapması dolayısı ile ABD yönetimini kızdırabilecek olduğu ama Türkiye’nin geri adım atmasının beklenmediği düşünülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları