binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerDoların Yükselmesi İle Mevduat ve Kripto Para Hesaplarına El Konulacak Mı?

Doların Yükselmesi İle Mevduat ve Kripto Para Hesaplarına El Konulacak Mı?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yeni haftanın başlamasıyla Dolar, Türk Lirası karşısında değer kazanmaya devam ediyor.

Doların ateşinin bir türlü sönmemesinden sonra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın “B ve C planlarını uygulamak zorunda kalırım” açıklaması, özellikle sosyal medyada mevduat ve kripto para hesaplarına devlet tarafından el konulacağı algısını oluşturdu ve bir çok kişi bunun olacağını iddia etti.

İddialara Yalanlama Geldi

Bu iddia üzerine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun şu açıklamayı yaptı; “Bu yapılan algı operasyonu, ülkemize karşı yapılan ekonomik savaşın bir parçasıdır. Cumhurbaşkanımızın açıklamalarında mevduat hesaplarına el konulucağına dair bir söylem asla söz konusu değildir.”

Konu ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a sorulan ” Acaba döviz hesaplarına el konulma durumu var mı?” sorusuna Albayrak, ” Asla böyle bir şey olmaz, hatta böyle şeyleri diyip algı operasyonu yapan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulucaktır.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca gece saatlerinde daha piyasa açılmadan bu fiyatların gerçeği yansıtmadığını, uzak doğuda erken açılan işlemlerin bu şekilde piyasaya yansıdığını ve sabah daha sakin bir piyasaya uyanılacağı düşünülüyor.

*Kripto para hesaplarına el konulacak iddiası, Bitcoin ve diğer kripto paraların Dolar bazlı işlem görmesinden kaynaklanıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail