AnalizHaberlerKripto Para

Donald Trump ve Kim Jong-un Görüşmesi Fiyatları Düşürebilir

Kore adasında yaşanan sıcak gelişmeler ve dünyanın en büyük savunma-ekonomi gücü konumunda olan ABD ile Kuzey Kore arasının düzelmesi, Başkan Trump ile Kim Jong-un arasında imzalar atılarak iki ülkenin daha fazla birbirine bağlı, insan haklarını daha fazla yükseltmek, ekonomik olarak Kuzey Kore’nin daha fazla güçlenmesini sağlamak adına Güney Kore hükümetince yardımlar verilmesi konusunda açıklamalar yapılması Bitcoin fiyatının daha fazla düşebilme endişesini beraberinde getirdi.

Bugün ABD’nin yaptırımları ve korkusu dolayısı ile elinde milyarlarca dolarlık kripto para tuttuğu tahmin edilen Kuzey Kore’nin anlaşma dolayısı ile ani olarak bu kripto paraları satabilecek olduğu, bununla birlikte Kuzey Kore’nin nükleer füzelerinden korkusundan dolayı altın ve kripto para alan Asya vatandaşlarının ellerindeki kripto paraları anlaşma dolayısı ile aniden satış yapmaları durumunda fiyatların daha da fazla gerilemesi görülebilir.

Nükleer Bitiyor, Ekonomik Refah Geliyor

Başkan Donald J. Trump’ın Kuzey Kore plajlarının güzelliğinden söz edilmesi ve buralara otel yapılmasından bahsetmesi Kuzey Kore’nin ABD’nin gücünden yararlanarak ABD ile çok iyi ilişkiler kurabilecek olmasının önünü açması tahmin ediliyor. Rusya ve Çin yönetiminin ise Kuzey Kore ile ABD arasındaki anlaşmadan pek memnun olmadıkları, bölgede kendi varlıklarının en üst düzeyde olmasını istedikleri biliniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu