Haberler

Donald Trump Yönetiminin Adımları Yatırımcıları Korkuttu

Donald Trump yönetimi başta Çin ve Hong Kong olmak üzere BM bünyesinde olan kurumlar ile ilgili aldığı kararlar ile yatırımcıları korkuttu.

Washington bir süredir özellikle başta Çin olmak üzere tüm dünyada radikal adımlar atmaya devam ediyordu. Dün gelen haberler Donald Trump yönetiminin Çin’e ve Hong Kong’a şiddetli yaptırımlar uygulama yönünde adımlarını resmen doğruladı. Başkan, bu konuda neler yapabileceklerini henüz açıklamadı ancak ülkede yaşanan ekonomik sorunların üzerine yapılan bu açıklamalar Amerikan ekonomisinde bir paniğe sebep olmasa bile diğer dünya ülkelerinde panik yaratmaya yetti ve arttı.

Ne Olacak?

Donald Trump yönetimi aynı zamanda DSÖ’ye verdiği tüm fonları kalıcı olarak kestiklerini doğruladı. Bundan sonra DSÖ’nün çok daha az adım atabileceği, hatta bundan sonrasında DSÖ’nün ABD ve diğer ülkelerde adım atmasının bile engellenebilecek olduğu iddia edildi.

Bunların kripto para piyasalarına özellikle yükseliş olarak yansırken, yatırımcıların korkmasına sebep adımlar olduğu belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu