Haberler

Dong Zhao’nun Tutuklanmadığı Açıklandı Ama…

RenrenBit'ten yapılan açıklamada kurucu ortak Zhao'nun tutuklanmadığı açıklandı.

Bir süre önce yabancı basında ortaya atılan iddialarda RenrenBit adlı kripto para şirketinin kurucu ortağı Zhao’nun tutuklandığı iddia edilmişti. Çin polisi tarafından tutuklandığı iddia edilen Zhao’nun özellikle kısa süre içerisinde tutuklanmasına sebep olabilecek nedenin ne olduğu konusunda ise herhangi bir bilgi verilmemişti.

Bu konuda bir süredir sessiz kalan RenrenBit’in bugün yaptığı açıklamada herhangi bir tutuklamadan söz etmediği ve bu haberlerin doğru olmadığı açıklandı. Kripto para birimi şirketlerine ve zincir teknolojisi şirketlerinin ortakları ile yöneticilerine dönük olarak Çin’de çok fazla baskı uygulandığı bilinen bir gerçek.

Günümüzde özellikle Çin’de bu tür tutuklamaların fazla olmasa bile sayıca görülebilecek düzeyde olduğu, Zhao’nun tutuklanmasa bile sorgulanmış olabileceği iddia edilmeye devam ediyor. RenrenBit zaten sorgulama sürecinin devam ettiğini ve gözaltında olduğunu resmen doğrulamış durumda.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu