Haberler

DragonEx Kripto Para Borsası Hacklendi!

Orta ölçekli kripto para borsası DragonEx hacklendi.

Nexo

DragonEx isimli Ethereum ve Bitcoin satışı yapan kripto para borsası ”güvenli” olduğunu iddia ediyordu. Tüm bunların yanısıra bugün DragonEx Telegram kanalından yapılan açıklamada kripto para borsasının bugün hacklendiği ve yatırımların bir kısmının geri alındığı ancak bir kısmının geri alınamadığı açıklandı.

Yapılacak olan çalışmalar ile tüm çalınan kripto paraları geri almak için çalışmalara devam ettiklerini açıklayan DragonEx, kripto para borsasının gerekli yetkili kurumları bilgilendirdiği ve birçok ülkenin yetkililerine bu konuda haber verildiğini açıkladı. Asya merkezli kripto para borsaları ve Yeni Zelanda’da kripto para borsalarının hacklenme oranlarında artış olması kripto para borsasında yatırımı olanların kripto paralarını daha önce hacklenme vakası diğer ülkelere göre çok daha az olan ABD merkezli kripto para borsalarına yönelmesi bunun sebeplerden bir tanesi.

Bitcoin ve Ethereum satışları ile tanınan DragonEx, kripto para borsasının hacklenmesi nedeni ile kaç milyon veya milyar dolar değerinde kripto para çalındığı ile ilgili resmi bir basın açıklaması yapılmadı. Kripto para borsası DragonEx hacklendikten sonra hesaplar ile ilgili nasıl işlemler yapılacağı hakkında ise resmi bir basın açıklaması yapılmadı ve hacklenen kripto para borsasının yatırımcılara ait hesaplara ne olacağı hakkında bilgi bulunmuyor.

Kripto para borsasının hacklenmesinin ardından ne kadar fazla hesabın bu hack vakasından etkilendiği ve ne kadar kripto para kaybolduğu hakkında henüz açıklama yapılmadı. Hackerların siber saldırılarının kripto para borsalarına yönelik olarak artmış olması nedeni ile kripto para yatırımcıları da kendisini güvencede hissetmiyor. Kripto para borsaları güvenlik önlemlerini çok iyi olduğunu iddia ederek güvenlik için harcayacak oldukları maliyetleri sürekli kısma yoluna gidiyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı