HaberlerKripto Para

Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) Çökme Noktasında: Kripto Paralar Değerlenebilir

Amerikan yönetiminin 1 numaralı ismi Başkan Donald J. Trump dediğini yaptı ve Dünya Ticaret Örgütü'nü adeta çökertti.

Başkan Trump yönetimi göreve geldiği ilk dönemlerde Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) yöneticilerinin ABD aleyhinde kararlar aldığını ve Amerikan ticaretine büyük darbe vurduğunu açıklamış ve DTÖ ile savaşacaklarını belirtmişti.

Ülkelerin ekonomisini yerle bir edip kimi zaman ise rekorlar kırdıracak güce sahip olan ABD’nin finansal olarak piyasalarda sorun yaşamasını engellemek ve her zaman daima ABD’nin kazanmasını sağlamak için Başkan Trump yönetimi Dünya Ticaret Örgütü’nü en erken yarın (11 Aralık 2019) etkisiz hale getirmiş olacak.

Bundan sonrasında ABD’nin daha fazla engeller olmadan ticaret yapabilmesinin önü açıldı ve rakiplerini ABD tek hamlesi ile etkisiz hale getirmiş bir yere geldi.

ABD’nin bu hamlesinden sonra geride kalan 3 yargıçtan ikisinin görevi en erken yarın dolacağı için DTÖ bir daha ABD isteyene kadar etkisiz kalmış olacak.

Bu hamlelerin kripto para pazarında yükselişe sebep olabileceği düşünülürken, başta Çin olmak üzere ABD yönetimine karşı olan yönetimlere ABD’nin koşulsuz şartsız bir şekilde engellere takılmadan yaptırımlar uygulamasının önü açılmış olacak. Birçok uzmana göre ilerleyen dönemde kripto paralar diğer ülkelerin ABD ile yaptığı ekonomik savaşta ev etkili çözüm olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu