HaberlerKripto Para

Dubai Serbest Bölgesinde Kripto Para Kullanımı Onaylandı!

Birleşik Arap Emirlikleri düzenleyicileri Dubai serbest bölgesinde kripto para kullanımını resmen onayladı!

Kripto para kullanımının artık devletler düzeyine çıktığı biliniyor. Öyle ki geçtiğimiz günlerde El Salvador Bitcoin’i resmen ülkenin resmi para birimi olarak kabul etmiş ve bu durum tüm dünyada geniş yankı bulmuştu.

Bu olaydan sonra bazı ülkelerin de kripto para alanında atılımlar yaptığını görüyoruz. Bununla alakalı son haber Birleşik Arap Emirlikleri’nden geldi.

Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesi (DWTCA) Çarşamba günü yaptığı açıklamada, BAE’nin Menkul Kıymetler ve Emtia Otoritesi (SCA) ile anlaşma yaptıklarını duyurdu. Anlaşmada Dubai serbest bölgesinde artık kripto para ticareti desteklenebilecek.

Bu anlaşma ile bölgede kripto para ticaretine izin verilmesinin yanı sıra NFT gibi kripto para alanında yeni olan teknolojiler üzerinde de çalışma fırsatı sunulmuş olacak. Dubai bu yenilikler ile bölgenin kripto para merkezi olma yolunda ilerliyor diyebiliriz.

Zira Nisan ayında Ekonomi Bakanı Abdulla Bin Touq Al Marri, kripto para birimlerinin ülke ekonomisini 10 yıl içerisinde ikiye katlayacağını ifade etmiş ve kripto para sektörü ile daha fazla ilgileneceklerinin mesajını vermişti.

Bu gibi adımların atılması kripto para sektörünün ülkeler düzeyinde kabulü için son derece önemli.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu