Kripto HaberleriHaberlerDün Bitcoin Yatırım Hamlesini Açıklayan Tether (USDT), Bugün Yeni Yatırımını Açıkladı!

Dün Bitcoin Yatırım Hamlesini Açıklayan Tether (USDT), Bugün Yeni Yatırımını Açıkladı!

Kısa bir süre önce Bitcoin satın aldığını ve ayrıca dün Uruguay'da BTC madenciliği yapacağını açıklayan Tether, yeni girişimini duyurdu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük stablecoin şirketi Tether (USDT), Gürcistan genelinde 600’den fazla noktada faaliyet gösteren bir ödeme işleme şirketi olan CityPay.io’ya yatırım yaptığını duyurdu.

Gürcistan, nüfusunun %2.89’unun bir çeşit dijital para birimine sahip olmasıyla kripto paraya yüksek düzeyde ilgi duyan ve benimseyen bir ülke. CityPay.io, Tether ile ortaklık kurarak faaliyetlerini genişletecek ve hizmetlerini geliştirerek Gürcistan ve Bağımsız Devletler Topluluğu’ndaki müşterilerine fayda sağlayabilecek.

Tether, CityPay.io’ya yatırım yapan ilk stablecoin olarak ödeme işleme endüstrisi için önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor.

İlgili Haber
Son Dakika: Binance'te Listeli Altcoin Kötü Haberi Verdi: "CEO'muza Ulaşamıyoruz, Durdurmak Zorundayız"

Bu yılın başlarında kripto para borsası Binance, CityPay.io’nun dünyanın en büyük kripto borsasının ödeme kolu olan Binance Pay’e bağlanarak kripto para birimleriyle alışverişe izin verdiğini açıklamıştı.

Tether Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, ortaklık ile ilgili şunları söyledi:

“Gürcistan’daki ödeme sektörüne daha fazla yenilik ve verimlilik getirmek için CityPay.io ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Tether, daha bağlantılı ve erişilebilir bir finansal sistem oluşturma vizyonumuzu paylaşan şirketleri desteklemeye kararlıdır. CityPay.io’ya yapılan bu yatırım, bu hedefe ulaşma yolunda önemli bir adımdır.”

CityPay.io CEO’su Eralp Hatipoğlu ise konuyla ilgili olarak şunları ifade etti:

“Tether ile güçlerimizi birleştirmekten heyecan duyuyoruz. Yaptıkları yatırım büyümemizi hızlandırmamızı ve hizmetlerimizi Gürcistan genelinde daha fazla müşteriye ulaştırmamızı sağlayacak. Ödeme sektörüne daha fazla yenilik ve verimlilik getirmek için Tether ile yakın çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay