bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriHaberlerDünya Ekonomisi Borçlanıyor; Borçlanma Üretime Değil Tüketime Gidiyor!

Dünya Ekonomisi Borçlanıyor; Borçlanma Üretime Değil Tüketime Gidiyor!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Washington yönetimi 3 trilyon doları aşan destek paketleri ile tüm dünyada en yüksek bütçeli kurtarma ve destek paketlerini açıkladı. Başkan Donald Trump ve ekibi tarafından hazırlanan programlar Kongre’de de onay gördü. Bugün Washington yönetiminin elinin altında en az yüz milyarlarca dolar değerinde para olduğu, bu paraların corona virüsüne bağlı durgunluğu gidermek ve destek için harcanacak olduğu biliniyor.

Sadece Washington değil, tüm dünyada ülke yönetimleri trilyonlarca dolara varan oranlarda paketler açıkladılar ve bu dönemde dünya ekonomisi giderek daha durgun hale gelmeye başladı.

Büyük Kriz Kapıda Mı? Yoksa İçeri Mi Girdi?

Büyük bir ekonomik krizin kapıda olup olmadığı, ya da başlayıp başlamadığı konusunda ne IMF, ne de Dünya Bankası tarafından bir açıklama yapılmış değil. Ancak raporlar kısa vadede ekonomilerin büyük krizler atlatacak ve büyük stres ve sıkıntılar ile karşı karşıya kalacağını gösteriyor. IMF’nin açıklamalarına bakıldığında milyarlarca dolarlık kurtarma-destek paketlerinin ülke ekonomileri için yetersiz olacağı, ancak gerekli tüm desteklerin verileceği belirtilmekte.

AB’nin ayırdığı 750 milyar euro değerindeki fon tutarının bile AB üyesi ülkelere yetersiz gelebileceği, İtalya ve Yunanistan gibi ülkelerin çok daha fazla fonlara ihtiyacının doğabileceğinden söz ediliyor.

Bu paraların üretime gitmediğine, sadece tüketime ve gıda ve benzer masraflara gittiğine değinen ekonomistler, özellikle durumun böyle devam etmesi durumunda insanların işsizlik ve diğer sebeplere bağlı yatırımlarından harcamalara başlayabileceğine değiniyor.

Birçok kripto para birimi yatırımcısı da yıllardır dokunmadıkları, özellikle yatırımları arasına ekledikleri kripto paraları ekonomik bozulmalara bağlı bozdurmak zorunda kaldıklarından söz etmekteler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları