Haberler

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Hükümetleri Uyardı: Genel Kapatmaya Mecbur Kalabilirsiniz!

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), ABD başta olmak üzere temas kısıtlamalarını uygulamayı bırakan hükümetlerin corona virüsü nedeniyle genel bir kapatmaya (genel sokağa çıkma yasakları) mecbur kalabileceklerini açıkladı.

Washington’dan yapılan açıklamada ABD ekonomisinin ayakta kalması ve daha fazla güçlenmesi için corona virüsüne bağlı sokağa çıkma yasakları ve benzer kısıtlamalar büyük oranda kaldırıldı. ABD yönetiminin bu adımından sonra günde binlerce yeni vaka tespit edilirken, vaka sayısı 2.5 milyona ulaştı. Bilinmeyen vakalarla bu sayının çok daha fazla olduğundan söz edilirken Dünya Sağlık Örgütü (WHO) yönetiminden de bu konuda resmî bir uyarı geldi.

Örgüt, dünyada giderek artan ve daha da fazla rekorlar kırmaya başlayan corona virüsünün hükümetleri genel bir sokağa çıkma ve ülkeyi kapatmaya sürükleyebileceğini, bugün önlemlerin alınmaya devam edilmesi gerektiğini açıkladı.

Böylesi bir durumda ekonominin büyük oranda zarar görebileceğine değinen uzmanlar ise bazı ülkelerin artık dayanacak gücünün kalmadığına değiniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı