Haberler

“Dünya Sağlık Örgütü’nü Fonlamayacağız!”

ABD Başkanı Trump, ülkesinin bundan sonra WHO'ya yönelik fonları kesebileceğini açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) yönetiminin Çin yanlısı davrandığını, bunun ABD için kabul edilemez bir durum olduğuna işaret eden ABD Başkanı Trump, bu konuda ABD yönetimi olarak WHO’ya yönelik özel fonların büyük bölümünü her an kesebileceklerini duyurdu. Beyaz Saray’da açıklama yapan Trump, “WHO, Vuhan’da yaşananları gizledi ve Çin yanlısı davrandı. Çin yalan söylüyor” benzeri ifadelerle gündemi sarstı.

Washington’da son dönemde bu tür açıklamalar güç kazanmaya başlarken, WHO’dan yapılan açıklamalarda ise Trump’ın açıklamaları ile ilgili bir bilgi verilmedi.

BM’nin gücü azalacak mı?

BM’nin ABD tarafından ve diğer birçok ülke tarafından gücünün yeterli görülmediği, zamanında müdahaleler konusunda çok geç kaldığı açıklamalarının BM’nin gücünü daha büyük oranda azaltabileceğinden söz ediliyor.

Ancak bu açıklamalar aynı zamanda kripto para piyasalarında da kendisine geniş bir yer buluyor. Çok sayıda yatırımcı bu tür küresel açıklamalara dikkat gösteriyor ve en ufak bir tartışmanın bile piyasalarda fiyatı yükseltebileceğini düşünüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu