blank
Haberler

Dünya Sağlık Örgütü’nün Açıklaması Sonrası Piyasalar Fırlayabilir

Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus liderliğinde bugün acil koronavirüs kriz oturumu düzenlenecek.

1 kez koronavirüs hakkında acil kriz oturumu düzenleyen ancak o oturumda acil kriz ilan etmeyen Dünya Sağlık Örgütü, bugün ise yeni bir karar verecek ve %99 beklentiler doğrultusunda tüm dünyada ulusal acil kriz ilan edecek. İlan edilecek bu kriz insanları herhangi bir şekilde sınırlandırmayacak, ancak bazı önlemleri gerekli kılacak ve devletlerin daha fazla alarm seviyesinde olmasına, Çin’e yönelik uçuş yasaklarına daha fazla hak tanımış olacak.

Çin yönetimi ile yakından düzenlenen çalışmalara rağmen aşının henüz bulunamamış olması, bulunan aşıların ise %100 etkili olup olmadığının 3 ay içerisinde test edilecek olması soru işaretlerine neden oluyor.

Dünya Sağlık Örgütü Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, bu durumdan dolayı özür dilerken, bugün ulusal acil kriz ile beraber başta değerli rezervler olmak üzere Bitcoin fiyatında ani bir sıçrama bekleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu