Kripto Para

Dünyanın Büyük Ekonomileri Kripto Paralardan Etkilenmeyebilir

Kripto paraların gelecekte daha fazla aktif kullanılmasının büyük ekonomilere nasıl etki edeceği konusunda yapılan araştırmalar kesin sonuç vermiyor.

ABD, Çin, Fransa, Avrupa ülkeleri ve Güney Kore gibi dünyanın büyük ve ilgi çeken ekonomilerinin kripto para birimlerinin daha çok ilgi görmesi ile etkilenip etkilenmeyecek oldukları hakkında soru işaretleri bulunuyor. ABD başta olmak üzere birçok ülkede kripto paralar henüz çok aktif kullanılmıyor ve binlerce insan kripto paralara sahip olmak istese de olamıyor.

Sudan, Nijerya, Mısır gibi ekonomik olarak kötü durumda olan ülkeler ABD gibi büyük ekonomilere göre kripto paraların gelecekte aktif kullanılmasından itibari para değeri açısından daha fazla etkilenebilir. Büyük ekonomilerin kripto paralar ile daha fazla mücadele edebilecek olduğu, kendilerine kripto para çıkarabilecek ve bunu finanse edebilecek oldukları belirtilirken, kötü ve küçük ekonomilerin ise finanse edemeyeceği veya halkın diğer ülkelere ait kripto paralar eğer erişime açık olursa o ülkelerin kripto para birimi projelerine daha çok ilgi gösterebilecekleri iddia edilmekte.

Kripto paralar ve özellikle de Blockchain teknolojisi artık her geçen gün daha fazla dünyanın gündemine oturuyor. Özellikle son zamanlarda ülkelerden bu sektöre yönelik ardı ardına gelen atılımlar ve yatırımlar ileriki dönemlerde paranın kavramının değişebileceğinin sinyallerini veriyor. Ancak zannedilen o ki ekonomisi büyük ülkeler bütün sistemlerini yine bu teknolojiye entegre edecek ve bu sayede evrimleşen para sisteminde geri kalmayacaklar.

Birçok uzmana göre bu sektörde geri kalan ülkeler, yeni ekonomik devrimin trenini kaçırmış olacak..

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu