blank
Haberler

Dünyanın En Büyük Borsası Coinbase, Japonya’da Lisans Alamadı

ABD merkezli dünyanın en güvenilir ve en büyük kripto para birimi borsası Coinbase, Japonya'da 2. denemesine rağmen lisans alamadı.

Japonya yasalarına göre kripto para birimi borsalarına ve dijital ödeme sağlayıcılarına verilecek olan lisanslar için bazı taleplerde bulunuluyor. Özellikle büyük şirketlerin ülkede kolay lisans almasını sağlayabilecek hiçbir torpil veya benzer kaçış yolları bulunmadığı için ülkede lisans almak son derece zor görülüyor.

ABD merkezli Coinbase ise birincisi 2016 yılında, ikincisi 2018 yılında denediği lisans başvurusunda mevcut sistem tarafından onay alamadı. Japonya hükümeti 2019 yılı Haziran ayında yaptığı açıklamada lisans süreçlerinin kolaylaştırılacak olduğuna değinmiş, ancak lisans sürecinde bugüne kadar hiçbir kolaylık sağlanmamıştı.

Japon şirketlerin bile çok zor lisans almasından dolayı 2019 Haziran’ında yapılan eylemler görünen o ki başarılı olamamış görünüyor.

Coinbase bugün Binance ve diğerlerine göre çok daha güven veren, çok daha fazla insanın güvendiği en büyük kripto para borsası olarak biliniyor.

*Binance ve Coinbase arasında hangisinin daha büyük olduğu zaman zaman tartışmalara sebep olsa da, söz konusu güvenlik olunca Coinbase birkaç adım önde bulunuyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu