Kripto HaberleriAltcoinDünyanın En Büyük NFT Projesi, Kendi Kripto Parasını Duyurdu!

Dünyanın En Büyük NFT Projesi, Kendi Kripto Parasını Duyurdu!

Takip et

Kısa süre önce rakip bir NFT platformunu ve projesini satın alan Bored Ape Yacht Club‘ın (BAYC) arkasındaki ekip, şimdi de yeni bir kripto para birimi duyurdu. BAYC ekibinin ApeCoin isimli kripto para birimi, bir anda tartışma konusu oldu ancak BAYC fiyatı bunun sayesinde ciddi bir yükseliş elde etti.

İlgili Haber
En Büyük 3 NFT Koleksiyonu Artık Tek Bir Şirkete Ait: CryptoPunks ve Meebits Satın Alındı!

BAYC, APE’i Tanıttı

BAYC ekibi konu hakkında detaylı bir açıklama yayınladı ve bunun nasıl kullanılacağını ortaya koydu. Yapılan açıklamaya göre ApeCoin (APE), bir DAO tarafından yönetilecek. ApeCoin tutmak ise ApeCoin DAO üyesi olmanın tek şartı. ApeCoin’in toplam arzının %62’si direkt topluluğa verilecekken özellikle bunun bir kısmının kuruculara gitmesi tepki çekti.

ApeCoin’in dağıtımına bakıldığında, Yuga Labs ekibinin %16, BAYC kurucularının ise %8 pay aldığı görülüyor. Aslında ikisi de aynı ekip olsa da bunun iki farklı ekip olarak lanse edilmesi ve pastadan daha fazla pay çıkışının olduğunun gösterilmesi, tepki çekti.

Ünlü kripto para yatırımcısı Larry Cermak konu hakkında yaptığı açıklamada bunun en bariz para elde etme yöntemlerinden birisi olduğunu vurguladı. Cermak, bunun anında birçok borsada da listeleneceğini düşünüyor ancak buradaki amaç kurucuların kısa yoldan daha kolay para elde etmesi gibi gözükmekte.

BAYC NFT’lerinin fiyatı da bu olumlu haber ile beraber kısa sürede 100 ETH’nin üzerine çıktı ve bunun en çok ilgili ekibe yaradığı görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları