NFT

En Büyük 3 NFT Koleksiyonu Artık Tek Bir Şirkete Ait: CryptoPunks ve Meebits Satın Alındı!

Bored Apes ekibinin arkasındaki şirket olan Yuga Labs, diğer büyük iki NFT koleksiyonunu telif haklarını satın aldı.

NFT’lerin 2021 yılındaki patlamasından sonra bunların arkasındaki bazı şirketlerin de ciddi bir yükseliş yaşadığı görüldü. CryptoPunks ve yine aynı şirket tarafından piyasaya sürülen Meebits koleksiyonları bunların ikisi olarak biliniyor.

Yıldızı son dönemde parlayan Bored Ape Yacht Club ekibinin arkasındaki Yuga Labs ise kısa süre önce oldukça iddialı bir adım attı.

İlgili Haber
2021 Diye Yazılır NFT Yılı Diye Okunur!

İki Büyük NFT Koleksiyonu Satın Alındı

Yuga Labs, cuma günü yaptığı açıklamada CryptoPunks ve Meebits NFT koleksiyonlarının telif haklarını resmen satın aldığını duyurdu.

Bu artık söz konusu markaları, bunların sanatı ile ilgili telif haklarını ve 423 CryptoPunks ile 1711 Meebits NFT’lerinin telif hakları ile mülki haklarını elde ettiğimiz anlamına geliyor. Yapacağımız ilk şey ise NFT sahiplerine bunların ticari haklarının tamamını vermek olacak.”

CryptoPunks ve Meebits yatırımcıları bu yeni habere göre aynı Yuga Labs’ın sahip olduğu ticari haklara kendi NFT’leri için sahip olacak. Daha önce hem CryptoPunks hem de Meebits ekipleri bunu kısıtlamakta ve ticari hakları kendilerine saklamaktaydı. Şu an için bununla ilgili yasal adımların atılmakta olduğu ve bunun en kısa sürede gerçekleştirileceği vurgulandı.

Larva Labs kurucularından Matt Hall ve John Watkinson konu hakkında yaptıkları açıklamada Larva Labs’da yöneticileri olarak kalacaklarını vurguladılar.

Bored Apes ve CryptoPunks sektörün gördüğü en büyük iki NFT koleksiyonu olarak biliniyor ve artık ikisi de tek bir şirkete ait.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu