NFT

Dünyanın En Büyük Şirketlerinden Birisi Daha NFT Bombasını Patlattı!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olarak görülen Baidu, bir NFT alım satım yeri geliştiriyor.

NFT‘ler, 2021 yılında büyük bir ilgi ile karşı karşıya kaldı ve bunun etkileri hala devam ediyor. Özellikle ticari hacim olarak milyarlarca dolara ulaşılması, birçok kripto para şirketini ve yatırımcısını buraya yönlendirdi. Şimdi ise kripto paralara ve Bitcoin‘e (BTC) yönelik tavrı çok net olarak bilinen Çin’in en büyük 3. şirketi Baidu, NFT pazarına giriyor.

İlgili Haber
Kripto Paraları Yasaklayan Çin Kendi NFT Ekosistemini Kurmaya Hazırlanıyor!

Baidu, NFT Dünyasına Giriyor

Baidu, mart ayının sonunda kullanıcılarına toplamda 20.000 adet NFT dağıtacak. Söz konusu NFT’lerin, Çin’in nostaljik çizgi film karakterlerinden oluştuğu belirtiliyor.

Çin’in devlet medyası kısa süre önce NFT’lere karşı sert uyarılarda bulunmuş olsa da Baidu gibi bir şirketin böyle bir adım atması aslında hükümetin buna tamamen karşı olmadığını gösteriyor.

Çin’in teknoloji devleri Alibaba ve Tencent de geçtiğimiz yıl kendi NFT alım satım yerlerini piyasaya sürmüş ancak kullanıcılar arasındaki alım satımı limitleyecek kurallar getirmişlerdi.

cent

Baidu ise bu kuralların dışına çıkarak daha geniş bir anlayış getireceğini gösteriyor. Söz konusu NFT’lerin hangi kullanıcılara verileceği henüz belli olmasa da 20.000 NFT’nin önümüzdeki yıllarda ciddi bir sansasyon yaratacağı tahmin edilebilir.

Google Trends verilerine göre son dönemde NFT’lere ve metaverse dünyasına olan ilgi azalsa da belirli projeler hala hiç olmadığı kadar fazla ilgi görmeye devam ediyor. Teknoloji devlerinin bu sektöre giriş yapması da burada gelecek görüldüğüne işaret ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu