HaberlerKripto ParaNFT

Kripto Paraları Yasaklayan Çin Kendi NFT Ekosistemini Kurmaya Hazırlanıyor!

Çin NFT platformunu devlet destekli Blockchain Hizmetleri Ağı (BSN) üzerinde kuracak.

Çin hükümeti 2021 yılının Eylül ayı sonlarında Bitcoin ve kripto paralara getirdiği yasaklar ile kripto para ile yapılan tüm işlemleri yasadışı ilan etmişti.

Bu yasaklardan sonra Çin’li düzenleyiciler NFT konusunda harekete geçmiş ve düzenleyicilerin büyük internet şirketleriyle NFT’lerin kullanımı ile ilgili görüşmeler yaptığı iddia edilmişti.

Çin’in kripto endüstrisine karşı olumsuz ve yasaklayıcı tavrı karşısında ülke kripto paraların arkasındaki temel teknoloji olan blockchain teknolojisine karşı oldukça iyimser yaklaşıyor.

Bu bağlamda gittikçe büyüyen NFT trendi karşısında harekete geçen Çin, kendi NFT ekosistemini kurmaya hazırlanıyor.

Yerel haber kaynaklarında çıkan haberlere göre, Çin’in devlet destekli Blockchain Hizmetleri Ağı (BSN) üzerinde NFT’leri destekleyen yeni bir platform bir kuracağı belirtilirken bu platformun hiçbir şekilde kripto paralar ile bağlantılı olmayacağı ifade edildi.

“BSN-Dağıtılmış Dijital Sertifika (BSN-DDC)” olarak adlandırılan yeni NFT platformunun ay sonuna kadar gün çıkarılması bekleniyor.

Çin’in NFT platformunun, kripto para destekli NFT ‘lerden çok daha farklı bir şekilde işleyeceği tahmin ediliyor. Çünkü BSN ağı üzerinde kurulacak olan NFT platformunda müşteriler satın alma işlemlerini yalnızca dijital yuan kullanarak gerçekleştirebilecek.

Yeni NFT platformunun Cosmos gibi 20 önemli platform ile iş birliği yaptığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu