BitcoinHaberler

Dünya’nın En Büyük Varlık Yöneticisinden Bitcoin Açıklaması: “Yükselecek”

Blackrock Bitcoin yatırımlarından memnun.

Bitcoin’in kısa vadeli teknik görünümü çok iç açıcı olmasa da, kripto paralara yönelik benimsemenin her geçen gün arttığını görüyoruz. Bitcoin’deki kısa vadeli dalgalanmalar yatırımcıların canını sıksa da, pek çok şirket ve kuruluşun kripto paralara ilişkin beklentileri pozitif yönde kalmaya devam ediyor.

Dünya’nın en büyük varlık yönetici olması nedeniyle hamleleri yakından takip edilen Blackrock’ta bir Bitcoin yatırımcısı.

Şirketin CIO’su Rick Rieder CNBC’de katıldığı programda Bitcoin’e ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bitcoin sahibi olduğunu açıklayan ünlü CIO, fiyatın gelecekte önemli ölçüde yükselebileceğine inandığını söyledi.

Yönetimi altında 9.49 trilyon dolarlık varlık olan Rieder, Bitcoin’i alternatif bir para birimi olarak nitelendirdi.

“Küçük bir miktar Bitcoin’e sahibim ve bu yönüm bana zamanla bu mücadeleye girecek daha fazla insan olacağını düşündürüyor. Sürekli yükselen ve uçucu olan varlıkları seviyorum. Bitcoin’in şimdi olduğu gibi önemli ölçüde yükselebileceğini görebiliyorum.”

”Bana göre spekülatif bir araç olarak, bir miktar Bitcoin tutmak gerekli ve bunun bir değeri var.”

Blackrock doğrudan Bitcoin yatırımı yanı sıra, bu alanda faaliyet yürüten şirketlere de yatırım yapıyor. Şirket SEC’e bildirdiği belgelerde Bitcoin madencilik devleri Marathon Digital Holdings ve Riot Blockchain’e 382 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıklamıştı.

BlockRock’un Bitcoin’e olan ilgisinin diğer fonların ve kurumların Bitcoin’e maruz kalma istediğini yükselttiği değerlendiriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu