Haberler

Dünyanın En Güçlü İsmi Konuştu: Bitcoin’i Pek Sevmiyorum, Facebook Ne Yaptığını Bilsin!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump konuştu.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, uzun bir sürenin ardından kripto para birimleri hakkında ilk defa açıklama yaptı. Dünyada ilk kez Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump tarafından kripto para birimleri ile ilgili açıklama yapılmış oldu. Donald Trump, kripto paralar ve Bitcoin’den değerinin çok sık değişmesi ve regülasyon sorunları, güvenilir olmaması gibi nedenlere dayanan sebeplerden ötürü pek sevmediğini açıkladı.

Facebook’un bankalaşmaya çalışmak istiyor ise öncesinde bankacılık kurallarına uygun bir lisans alması ‘gözdağında’ bulunan Trump, Facebook’a üstü kapalı olarak ”ayağını denk al, kongreyi dinle” uyarısında bulunmuş oldu. Libra’yı lisansa tabi tutabilecek olduklarını ve hiçbir zaman Facebook’un kendi kafasına göre hareket etmesine izin vermeyecekleri mesajına benzeyen bu açıklamalar kısa süre içerisinde gündem oldu ve gün içerisinde en fazla konuşulan konular arasına girmeyi başardı.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, ayrıca ABD Dolarının dünyanın en güçlü ve en güvenilir para birimi olduğunu, kendilerinin ABD’de sadece dolar kullandıklarını ve bunun böyle kalacak olduğu konusununda garanti altında olduğunu resmen açıkladı. Trump’ın açıklamalarından sonra Facebook’tan açıklama yapılmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu