AltcoinHaberler

Düşüş Yaşayan Altcoinin Kurucusundan Hacklenme Açıklaması Geldi: Son Durum Ne?

Kripto para piyasası yükselirken bir altcoin piyasanın tersi yönünde hareket etti. Kurucu konuyla ilgili açıklama yaptı.

Genel olarak negatif geçen bir haftanın ardından Bitcoin fiyatı bugün yeniden yeşil bölgede seyretti. Geniş kripto para piyasasında da durum benzer olmasına rağmen Elrond (EGLD) altcoini ise yaşadığı özel durum nedeniyle kripto piyasasından negatif ayrıştı.

Elrond (EGLD) Fiyatı Hack Şüphesi Sonrası Düşüş Yaşadı

Bu yazının yazıldığı anlarda EGLD fiyatı son 24 saatte kaybettiği yaklaşık %8 değer ile 69.29 dolardan işlem görüyor. Kısa bir süre önce 75 dolar civarında bulunan kripto para, gün içerisinde 65 dolara kadar düştü.

EGLD tokenindeki düşüşü gösteren fiyat zaman grafiği.

EGLD, dünyanın en büyük kripto paraları arasında 41. sırada bulunuyor.

Elrond fiyat düşüşü, Elrond ağının kurucusu ve CEO’su Beniamin Mincu’nun bir duyuru yapmasının ardından başladı:

“Maiar DEX üzerinde bir dizi şüpheli faaliyet araştırılıyor. Buradayız, herkes görevinin başında. Analiz netleşir netleşmez güncelleme yapacağız.”

Duyurudan saatler sonra Mincu, potansiyel sorunun tespit edildiğini belirten bir güncelleme yaptı. Elrond ekibinin acil bir düzeltme üzerinde çalıştığını söyledi.

Altcoinde Şüpheli Aktiviteler Gözlendi

Şüpheli faaliyetlerin merkezinde, Maiar merkezi olmayan borsası üzerindeki bazı güvenlik sorunları yer almaktaydı. Mincu, sorunun tespit edildiğini ve bir çözüm üzerinde çalışıldığını bildirdi:

“Potansiyel güvenlik sorunları içeren bir durum tespit ettik. Ciddi bir analizin ardından, kullanıcı korumasını sağlamanın en iyi yolunun DEX ve API’lar gibi birkaç kritik bileşeni askıya almak olduğunu belirledik.”

Son güncelleme olarak Mincu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında çözüm konusunda ilerleme kaydettiğini aktardı:

“Halen görevimizin başındayız. Testleri sona erdirmemizin ardından 4-5 saat içerisinde bir kurtarma planına başlayabiliriz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu