Kripto HaberleriAltcoinDüşüş Yaşayan Stablecoin, Dolara Olan Sabitliğini Geri Kazandı!

Düşüş Yaşayan Stablecoin, Dolara Olan Sabitliğini Geri Kazandı!

Takip et

Stable Universal tarafından piyasaya sürülen HUSD stablecoini, Perşembe günü %8 düştükten sonra 1 dolarlık sabitine geri dönmeyi başardı.

0.84 Dolara Kadar Düşen HUSD Stablecoini, Toparlanmayı Başarmışa Benziyor

Cuma günü bir tweet atan HUSD, değer düşüşünün piyasa yapıcı hesaplar da dahil olmak üzere birkaç hesap kapanışıyla bağlantılı olduğunu söyledi.

Perşembe günü 136.3 milyon dolara gerileyen altcoinin piyasa değeri şu anda 160 milyon dolar seviyesinde.

HUSD fiyatındaki düşüşü ve toparlanmayı gösteren haftalık grafik.

Stablecoinler, genellikle dolar ya da euro gibi itibari para birimleri olmak üzere diğer varlıklara karşı sabit değer taşımak üzere tasarlanmış kripto para birimleridir. Piyasa değeri 18.71 milyar dolar olan algoritmik bir stabilcoin niteliğindeki TerraUSD (UST) bu yılın başlarında çökmüştü.

Algoritmik stablecoinlerin fiyatı, fiyatı volaliteye duyarlı başka bir kripto paraya bağlıdır ve bu da bu tür varlıkların Terra örneğinde olduğu gibi çöküş riski taşımasına neden olur.

İlgili Haber
Bir Stablecoin Daha 1 Dolara Sabitliğini Kaybetti!

Bununla birlikte HUSD ise nakit desteğine sahiptir, yani ihraç edilen her token bankadaki bir dolar ile desteklenmektedir.

Stablecoinin resmi Twitter hesabından paylaşılan gönderide konuyla ilgili olarak şunlar söylendi:

“Yasal gerekliliklere uymak için bazı piyasa yapıcı hesaplarını da içeren belirli bölgelerdeki birkaç hesabı kapatma kararı almıştık. Bankacılık saatlerindeki zaman farkı nedeniyle, bu durum kısa vadeli bir likidite sorununa yol açtı, ancak şu anda bu sorun çözüldü.”

Kripto borsası Huobi, sorunu çözmek için çalıştığını söylemiş ve sabitlemenin 12 saat içinde eski haline getirildiğini açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları