AnalizBitcoin

Düşüşleri Önceden Bilmek Mümkün Mü? “Bitcoin’de (BTC) Bu Seviyelere Alarm Kurun”

Balina hareketlerini takip etmek için alarm kurabilirsiniz.

Bitcoin’de teknik göstergelerin yanı sıra zincir içi veriler de düşüş veya yükselişler ilgili fikir verebiliyor. Hata bazı yatırımcılar sadece zincir içi verilerden ve bu verilere göre oluşturulmuş indikatörlerden yararlanarak yatırımlarını yönetiyor.

Zincir içi veriler söz konusu olduğunda akla gelen en büyük analiz şirketi Glassnode olsa da son dönemde Bitcoin’deki hareketleri öngörmesi bakımından CryptoQuant’ın da iyi bir performans gösterdiğini takip ediyoruz.

Bizim de bir çok kez haberlerimizde faydalandığımız ve zaman zaman yatırımcıları düşüşler konusunda erkenden uyardığımız verileri paylaşan CryptoQuant’ın iyi bir alarm sistemi var.

CryptoQuant’a göre Bitcoin ağındaki bazı hareketlilikler kısa vadeli düşüşleri önceden haber vermesi bakımından önem arz ediyor.

Buna göre;

Tüm borsalara giriş yapan BTC’lerin ortalaması 30 üzerine çıkarsa bu kısa vadede bir düşüş sinyali olarak yorumlanıyor.

Kaynak: CryptoQuant

İkinci olarak spot borsalara giriş yapan Bitcoin adres sayısı 1250’den büyükse bu da kısa vadede düşüş sinyali olarak değerlendiriyor.

Kaynak: CryptoQuant

Son olarak tüm borsalar için Bitcoin giriş işlem sayısı 560’dan fazla ise bu da kısa vadeli düşüş sinyali olarak yorumlanıyor.

Özetle CryptoQuant bu 3 farklı veri ile balinaların Bitcoin’lerini borsalara yatırma dönemlerini kontrol altında tutarak belirtilen seviyelerin üstüne çıkması durumunda kısa vadeli bir düşüş geleceği konusunda yatırımcıları uyarıyor. Siz de ücretsiz olarak bu alarmlardan bir tanesini kurabilir ve balina hareketlerini takip edebilirsiniz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Seçil Yılmazer

Bunu nasıl öğreniyoruz nerden bakıyoruz bunlara?

Turgut

Diğer koinler içinde grafiklerdeki bakïlan değerler aynmıdır.yoksa başka değerler mi beklemeliyiz

Ozan serhat aydın

Sadece bitcoin için mi geçerli bu?yoksa diğer coinler içinde alarm var mı?

Halil

Kaca alarm kuralim


Başa dön tuşu