Kripto HaberleriHaberlerECB Başkanından Dijital Merkez Bankası Parası Açıklaması

ECB Başkanından Dijital Merkez Bankası Parası Açıklaması

Takip et

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, açıklamasında merkez bankalarının olası bir dijital para birimi üretmesi durumunda bunun reel ekonomiye ve finans sektöründe sorunlarına sebep olmasının mümkün olabileceğini ve bunu engelleyebilecek hiçbir önlemin işin içerisine dijital merkez bankası parası girince mümkün olamayabilecek olduğu açıklamasında bulundu. Kripto para birimi projelerinin belli başlı riskler getirdiğini ve bunu engelleyebilecek çözümler olsa bile bunların doğru bir şekilde uygulanamayabilecek olduğuna değindi.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, açıklamasında merkez bankalarının kendi özel dijital parasını üretmesi halinde bu paralara herkesin ulaşabilecek olduğunu bunun ise en büyük problem olacağını açıkladı. Bugüne kadar bazı ülkeler bu konu ile ilgili araştırmalar yapsa da herhangi bir ciddi adım atmadı veya atamadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları