HaberlerKripto Para

ECB Başkanından Dijital Merkez Bankası Parası Açıklaması

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, herhangi bir merkez bankasının dijital para üretmesi halinde olabilecek ve ortaya çıkması muhtemel tehditler hakkında açıklama yaptı.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, açıklamasında merkez bankalarının olası bir dijital para birimi üretmesi durumunda bunun reel ekonomiye ve finans sektöründe sorunlarına sebep olmasının mümkün olabileceğini ve bunu engelleyebilecek hiçbir önlemin işin içerisine dijital merkez bankası parası girince mümkün olamayabilecek olduğu açıklamasında bulundu. Kripto para birimi projelerinin belli başlı riskler getirdiğini ve bunu engelleyebilecek çözümler olsa bile bunların doğru bir şekilde uygulanamayabilecek olduğuna değindi.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, açıklamasında merkez bankalarının kendi özel dijital parasını üretmesi halinde bu paralara herkesin ulaşabilecek olduğunu bunun ise en büyük problem olacağını açıkladı. Bugüne kadar bazı ülkeler bu konu ile ilgili araştırmalar yapsa da herhangi bir ciddi adım atmadı veya atamadı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı