Haberler

ECB Yetkilisi: Dijital Para Üzerinde Çalışıyoruz

Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulunun bir üyesi olan Yves Mersch, dijital para üzerinde çalıştıklarına değindi.

Avrupa Merkez Bankası Yönetim Kurulunun bir üyesi olan Yves Mersch, merkezi olmayan dijital bir para birimi üzerinde çalışmaya devam ettiklerini doğruladı. Bir süredir Avrupa Merkez Bankası ile ilgili bazı iddialar vardı, bu iddialar birkaç kez gündeme gelmişti.

Kısa süre içerisinde herhangi bir para birimi üretip üretmeyeceği konusunda soru işaretleri bulunan ECB’nin görünürde gelecek birkaç ay içerisinde bile dijital para çıkarmasına sıcak bakılıyor. Ancak ECB’nin özellikle Avrupa anakarası üzerinde çıkaracak olduğu dijital parayı nasıl dağıtacak olduğu, Euro Bölgesi üyesi ülkelerde kullanımın, alım ve transferlerin nasıl olacağı merak konusu.

Merkezi olmayan bir dijital para birimi üzerinde çalıştıklarını belirten Mersch, gelecekte daha farklı adımlar atabileceklerinin sinyalini verdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu