Haberler

ECB Yöneticisi: Libra’ya Alternatifi Avrupa Bankaları Geliştirmeli

Avrupa Merkez Bankası (ECB) yöneticilerinden Jens Weidmann, Facebook'un Libra'sı hakkında konuştu.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) yöneticilerinden Jens Weidmann, Libra konusunda yaptığı açıklamada Avrupa’nın bankalarının bu konuda adım atabilecek olduğunu, Avrupalı şirketler tarafından da Libra’nın karşısına büyük bir rakip çıkarılabilecek olduğuna değindi. ECB’nin bu konuda herhangi bir adım atmasına gerek olmadığı ancak teşvikler verebilecek olduğunu ima eden bu açıklamalar kısa süre içerisinde ”Avrupalı şirketler Libra’ya karşı rakip geliştirecek mi?” sorusuna sebep oldu.

Avrupa’nın tek bir merkezden Libra benzeri bir kripto para birimi üretmesi mümkün olsa da bunun yerine her Avrupa ülkesinin kendisine ait kripto para birimi üretebilmesinin önünde şirketler nezdinde herhangi bir engel yok. En azından ECB göründüğü kadarı ile bunun olmasını istiyor gibi görünüyor ki bunu yapabilmek için Avrupalı şirketlerin sayısı azımsanamayacak kadar çok.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu