Kripto HaberleriHaberlerEdmund C. Moy: Kripto Paralar Kullanılabilir

Edmund C. Moy: Kripto Paralar Kullanılabilir

Takip et

Eski ABD darphane yetkililerinden ve iş insanı Edmund C. Moy, kripto paraların gelecekte fiat paraların geliştirilmesinde büyük rol alabilecek olduğunu açıkladı. İtibarı paraları geliştirmek için kripto para birimlerinden yararlanılabileceğini ifade eden Edmund C. Moy, bunun nasıl yapılabileceği konusunda ise hiçbir açıklama yapmadı.

Edmund C. Moy, darphane yetkilisi iken kripto paraların olmadığı ve kripto paralar ile ilgili bir tartışma bile olmadığını açıklayarak, bununla ilgili kendisinin herhangi bir yorum yapmasının o dönem için asla mümkün olmadığını açıkladı. Kripto paraların nasıl itibari paraları güçlendireceği konusunda bazı ekonomistler devletlerin kripto paraların değerini düşürecek hamleleri gizli bir şekilde yapması ve bunun sonucunda kripto paralara olan güveni azaltmanın sonucunda itibari paraların değerinin daha büyük oranda güçlenebileceğini iddia etmekteler.

Henüz resmi olmasa da ABD’de bazı devlet yöneticileri de kripto paralar konusunda lobi çalışmaları yapılmasını destekliyor ve bu çalışmaların yapılmasında kendi desteklerinin olduğunu açıklamaya başlamış durumdalar. Bu durum ise kripto paraların artık daha dikkat çekici olduğunun bir sonucu.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları