fbpx
EthereumHaberler

Ehtereum’un İddialı Uygulaması Golem Hayata Geçti

İki yıllık ICO sürecinden sonra Golem, Ethereum Mainnet (ana ağ) üzerinde çalışmaya başlatıldı. Yapılan duyuruya göre Beta olan sürüm dün itibari ile resmen yayınlandı.

Golem, ICO sürecine başladığı 11 Kasım 2016’da yarım saat gibi kısa bir sürede 8 milyon dolar Ethereum toplarayak neredeyse bir rekora imza atmıştı.

Sistemin amacı ise, dünya üzerindeki bilgisayarda boşta kalan işlem gücünü kullanmak. Yani projeyle beraber bilgisayarınızda kullanmadığınız işlem gücünü kirayalabilir ve bu sayede kripto para kazanabilrsiniz.

Golem sayesinde Dünya üzerinde ağır işlem gücü isteyen uygulamalar, kurulan ağ ile uygun ve erişebilirliği kolay bir şekilde yapılabilecek. Şu anda sadece görsel efekt programları ile çalışmayı destekleyen sistem, ileriki hedeflerinde bilimsel hesaplamadan, güç isteyen bütün programlara kadar her işte kullanılabilecek.

Proje ile merkezsiz olarak çalışan süper bilgisayar, şu anda sadece açık kaynaklı Blender adlı bir grafik yazılımı ile birlikte çalışıyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box