HaberlerKripto Para

Ekonomistler Aynı Görüşte: “Bitcoin ve Kripto Paralar Doların Yerini Alacak!”

Yapılan anket geleceğin trendini ortaya koydu.

Bitcoin ve kripto paralara ilgi günden güne artmaya devam ederken, Deloitte şirketi finans sektöründeki yöneticiler ve uzmanların katıldığı bir anket yaptı.

Ankete Almanya, ABD, Japonya gibi büyük ülkelerin aralarında bulunduğu 10 ülkeden 1280 ekonomist katıldı.

Katılımcıların yüzde 76’sı kripto para birimleri ve dijital varlıkların önümüzdeki 5-10 yıl içinde hükümetler tarafından destek gören fiat para birimlerinin yerini alacağını veya onlara güçlü bir rakip olacağını düşündüklerini söylediler.

Anket sonuçlarının açıklandığı raporda “Dijital varlıklar çağına katılım bir seçenek değil, kaçınılmaz. Liderlere yalnızca dijital varlıkları ve yeni küresel finansal hizmet altyapısını kendi yararlarına olacak şekilde nasıl kullanacaklarına karar vermek kalıyor.” ifadelerine yer verildi.

Katılımcılar ayrıca, finansal hizmet şirketlerinin rakiplerine karşı başarı elde edebilmesi için kripto para birimleri, dijital varlıklar ve blok zinciri trendi ile birlikte hareket etmesi gerektiğini düşünüyor.

Anket sonuçlarına ait önemli bir diğer konu ise bu gerekliliğe rağmen mevcut altyapı sorunları sebebiyle dijital varlıklara geçişin o kadar da kolay olmayacağı.

Zira katılımcıların yüzde 65’i, kriptoya yönelik finansal altyapı eksikliğinin dijital varlıklara geçişteki en büyük engel olduğuna dikkat çekiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Palkodot nezaman yükselecek bilen varmı analistler


Başa dön tuşu