Kripto HaberleriBitcoinEl Salvador Bitcoin Alımı Yaptı: "Ucuza Sattığınız için Teşekkürler"

El Salvador Bitcoin Alımı Yaptı: “Ucuza Sattığınız için Teşekkürler”

Takip et

Lider kripto para birimi Bitcoin‘i (BTC) meşru para birimi olarak tanıyan dünyadaki ilk ülke konumundaki El Salvador, attığı son adımla öncekilere benzer bir hamle yaptı. Lider kripto para birimi BTC sert bir fiyat düşüşü yaşarken El Salvador bunu kendince fırsata çevirdi.

El Salvador Yine Bitcoin Aldı

İlk olarak Eylül 2021’de 200 BTC satın alımı yaparak rezervlerine BTC aktaran El Salvador, bunu yaşanan son düşüşlere rağmen devam ettiriyor. Son olarak 9 Mayıs tarihinde 30.744 dolardan 500 BTC alımı yapan ve bunu dip seviye olarak gören Başkan Nayib Bukele, şimdi ise 80 BTC daha aldı.

Bukele, alım yaptığının kanıtını da paylaşarak 19.000 dolardan 80 BTC aldığını vurguladı. BTC’nin “gelecek” olduğunu ifade eden başkan, satışı yapanlara da “ucuzdan sattıkları için” teşekkür etti.

El Salvador’un şu an için toplam ne kadar BTC’ye sahip olduğu, cüzdanlar şeffaf şekilde paylaşılmadığı için bilinmiyor. Buna rağmen şeffaf olarak paylaşılan alımlar üzerinden hesaplama yapmak gerekirse El Salvador’un elindeki BTC miktarı 2.301’in üzerine çıkmış olabilir.

Bukele’nin ortalama alım fiyatı ise ne yazık ki 45.171 dolar seviyesinde ve şu an aslında büyük bir kayıp yaşandığı ve ortalamanın düşürülmek istendiği görülebiliyor. Tabii ki BTC fiyatı düşüşüne devam ederse El Salvador hazinesi daha çok zarar edebilir ve durum iyice çıkmaza girebilir.

İlgili Haber
Bitcoin Fiyatı Düşüyor, El Salvador Başkanı Topluyor!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları