Bitcoin

El Salvador Bitcoin Alımlarına Devam Ediyor!

Dip seviyelerin peşinde olan Nayib Bukele, son alımıyla ülke rezervini biraz daha artırdı.

El Salvador Başkanı Nayib Bukele Bitcoin alımlarına doymuyor! Twitter hesabında 21 Bitcoin daha satın aldığını açıklayan Bukele’nin bu son alımıyla ülke hazinesinin sahip olduğu BTC sayısı 1141’e yükselmiş oldu.

El Salvador son zamanlarda BTC benimsemesinden büyük faydalar elde ediyor. Özellikle de düşük seviyeleri kollayan Bukele, Türk sosyal medya platformlarında “Dipçi Nayib” lakabıyla anılır hale geldi.

Kripto camiasında büyük takipçisi olan ve özellikle de Bitcoin taraftarlarının sevgisini kazanan Başkan’ın ülke ekonomisini dijitalleştirme ve enflasyonla mücadele vizyonuna ulaşmak için BTC rezervlerini artırmaya devam edeceği aşikar.

El Salvador Bitcoin’i yasal ihale yaptığından beri uluslararası kuruluşlar ülkenin gidişatını yakından takip eder oldu.

Vitalik Buterin de dahil olmak üzere birçok uzman isim ülkenin bu kararına eleştirel yaklaşıyor. IMF ve Dünya Bankası bile BTC’nin yasal ihale olarak kabul edilmesine karşı hükumete birden fazla uyarıda bulundu.

Ancak tüm olumsuz tepkilere rağmen kararından geri adım atmayan Cumhurbaşkanı Bukele bunu ülkenin ekonomik kalkınmasına yönelik olumlu bir adım olarak değerlendiriyor. Bukele her zaman kripto para biriminin, özellikle de BTC’nin önemli bir savunucusu.

Piyasadaki lider kripto, ülkenin birkaç hastane ve okul geliştirmesine olanak sağladı, öte yandan Bitcoin ATM’leri artık öncelikle yabancı ülkelerden para göndermek ve almak için kullanıldığı için ülkenin havale yapısı tamamen farklı bir yapıya büründü.

Bukele hükumeti, IMF tarafından verilen parasal kredinin reddedilmesinin ardından milyar dolarlık BTC tahvillerini devreye soktu. Bukele’nin bir sonraki planı ise sürdürülebilir bir Bitcoin şehri inşa etmek!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu