BitcoinHaberler

El Salvador Volkan Enerjisiyle Çıkardığı Bitcoin Miktarını Açıkladı!

El Salvador'da Bitcoin madenciliği resmen başladı.

Çin’den Bitcoin ve kripto paralara yönelik yasaklama haberleri gelirken bazı ülkelerden ise Bitcoin ile ilgili yaratıcı fikirler gelmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde El Salvador, Bitcoin’i yasal para birimi olarak tanımasından sonra ciddi bir adım daha atarak volkanik enerji ile çalışacak Bitcoin madencilik tesisinin kurulduğunu duyurmuştu.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda volkanik enerji ile ne kadar Bitcoin üretildiğini, açıkladı.

Başkan Bukele, ” hala test ediyor ve kuruyoruz ancak bu resmen Volcanode’dan ilk Bitcoin madenciliği” diyerek, bugüne kadar 0,00599179 Bitcoin, yani yaklaşık 269 dolar çıkarıldığını söyledi.

Bazı analistler El Salvador’un Bitcoin hamlelerini “dünyanın en zengin ülkesi olma yolunda ilerlediği” yönünde yorumlarken bazı analistler de doğru yolda olmadığını söylüyor.

Volkanik enerji Bitcoin madenciliğinde ilk kez kullanılmıyor. El Salvador gibi İzlanda ve Norveç de volkanik enerji ile Bitcoin madenciliği yapmıştı.

Ayrıca dünya genelinde kripto para madenciliğinde kullanılan fosil yakıt enerjisinin çevreye verdiği zarar tartışma konusu olmuştu.

Zira Tesla CEO’su Elon Musk bu konuya dikkat çekerek kripto para madenciliğinde kullanılan enerjinin çevreye zarar verdiği gerekçesiyle Tesla araç alımında kripto para ödemesi kararını askıya almıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu