Bitcoin

El Salvador’da Bitcoin Eğitim Merkezi Kuruluyor: La Casa Del Bitcoin

Bitcoin'i resmi para birimi haline getiren ilk ülke olan El Salvador'da, halkı BTC konusunda eğitmek amacıyla bir merkez kuruluyor.

Bitcoin platformu Paxful, El Salvador vatandaşlarını Bitcoin hakkında eğitmek ve BTC’yi daha iyi kullanmalarını sağlamak amacıyla bir eğitim merkezi kurduğunu açıkladı.

“La Casa Del Bitcoin” adı verilen girişim, BTC ile ilgili ücretsiz dersler verecek. El Salvador halkının önemli bir kısmının kripto para teknolojisini anlama konusunda eksikleri olduğu biliniyor.

El Salvador Halkı Bitcoin Derslerine Ücretsiz Bir Şekilde Katılabilecek

Paxful’un Çarşamba günü yaptığı açıklamasında, kurulacak yeni merkez bile beraber, ülkenin başkenti San Salvador halkının ücretsiz ders ve etkinliklere katılabileceğini söyledi.

Söz konusu eğitim programıyla beraber Bitcoin’in bir para birimi olarak yararları hakkında yerel halkın bilinçlendirilmesi amaçlanıyor.

Şirket, açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Eğitim merkezi ile beraber Bitcoin’in kitlesel benimsenmesi bir sonraki aşamaya taşınacak ve küçük işletmeler gibi sayısı artan toplulukların küresel kullanıcılar ile bağlantı kurması sağlanacak.”

La Casa Del Bitcoin eğitim merkezinin 3 Şubat Perşembe günü hayata geçeceği açıklandı. Merkez, Bitcoin ve Lightning teknolojisi ile ilgilenen herkese kapılarının açık olduğunu belirtti.

Paxful CEO’su Ray Youssef, yaptığı açıklamasına şunları aktardı: “P2P (uçtan uca) platformlar, yeni filizlenen piyasalardaki adaptasyona yön veriyor.

İnsan odaklı bir platform olarak biz, Bitcoin’in bir sonraki adaptasyon adımı için eğitim alanının önemli olduğunu anlayabiliyoruz.

Açtığımız merkez ile birlikte, geleneksel finans piyasası tarafından üvey evlat muamelesi yapılan bu halka eğitim, erişilebilirlik ve fırsat sunacağız. Bu sayede, Bitcoin’in gelişmekte olan ekonomilere getirdiği faydaları göstereceğiz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Dot çu

Helal olsun


Başa dön tuşu