Haberler

El Salvador’dan Bitcoin İle İlgili Yeni Hamle!

El Salvador, adından söz ettirmeye devam ediyor.

Çin’in yasaklamaları sonrası düşüş eğilimi gösteren Bitcoin, hala 40.000 dolar üzerinde kalarak aslında olumlu sinyal vermeye devam ediyor.

Bitcoin tahtası incelendiğinde tam bir ayı boğa savaşı yaşanırken, analistler bu süreçte piyasanın biraz daha netleşmesi için beklemenin iyi olduğunu düşünüyor.

Çin yasaklamaları hala gündemdeyken bazı ülkelerden de Bitcoin ile ilgili ciddi atılımlar geliyor.

El Salvador’un Bitcoin’i geçtiğimiz haftalarda resmi para birimi olarak kabul ettiği biliyor. Şimdi bir atak da madencilik alanına geldi.

El Salvador Devlet Başkanı Twitter’dan paylaştığı gönderisinde “ilk adım” diyerek Bitcoin madencilik tesisi kurduklarını ve bu tesisin volkanik enerji ile çalışacağını duyurdu.

Bu bağlamda ilk defa devlet eliyle resmi olarak Bitcoin madenciliği yapıldığı görülürken özellikle madenciliğin volkanik enerji ile yapılması önemli bir unsur. Zira Elon Musk gibi isimler BTC’nin temiz enerji kullanmadığını ifade ederek geçmişte Tesla’nın BTC ile ödeme almasını durdurduğunu açıklamıştı.

El Salvador’un böyle bir hamleyi doğal kaynaklar ile yapması ise başlı başına olumlu bir gelişme.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu