Kripto HaberleriBitcoinEl Salvador'dan IMF'ye Yanıt: "Bitcoin Risk Teşkil Etmiyor!"

El Salvador’dan IMF’ye Yanıt: “Bitcoin Risk Teşkil Etmiyor!”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin’i yasal para birimi olarak ilk kabul eden Orta Amerika ülkesi El Salvador Cumhurbaşkanı Bukele, yeni bir havaalanı ve Pasifik tren hattı inşası projelerinin finansmanı için IMF’ye 1.3 milyar dolarlık kredi başvuruda bulunmuştu.

Kredi görüşmeleri devam ederken IMF, El Salvador hükümetini Bitcoin’in yasal para birimi olarak kabul edilmesinin El Salvador ülkesi için finansal ve düzenleyici sorunlara yol açabileceği konusunda uyarmıştı. IMF’nin yanı sıra kredi derecelendirme şirketi Moody’s de, Bitcoin’in yasal para birimi olarak kabul edilmesinin IMF’den kredi almayı engelleyebileceği konusunda El Salvador hükümetini uyarmıştı.

El Salvador Merkez Bankası başkanı Douglas Rodriguez, Bloomberg’e verdiği röportajda; IMF’nin uyarılarına cevap olarak, Bitcoin’in yasal para birimi olarak kabul edilmesinin IMF’den talep edilen kredinin tahsis edilmesi planlarını engellemeyeceğini belirtti.

Rodriguz, Bitcoin’in benimsenmesinin kredi planlarını engellemesinin aksine ülke için daha da faydalı olacağına inandığını söyledi.

Merkez Bankası başkanı Rodriguz, Bitcoin volatil yapısının bile, ülke ekonomisine katkıda bulunacağını, yaklaşık %9’luk büyüme sağlayacağını beklediklerini ifade etti.

Bitcoin’in benimsenmesinin ekonomi üzerindeki tek riskin yukarı yönlü bir risk olabileceğini vurgulayan Rodriguez, IMF’ye “Bitcoin sadece bir ödeme aracıdır” diyerek Bitcoin’in risk teşkil etmediğini yineledi.

Nisan ayından bu yana ilk kez 60.000 $’ın üzerine çıkan lider kripto para birimi Bitcoin 62.530 $ seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları