BitcoinHaberlerKripto Para

El Salvador’dan KOBİ’lere Bitcoin (BTC) Desteği!

Bitcoin diyarı El Salvador, şimdi de ülke genelindeki küçük ve mikro işletmeler için BTC destekli düşük faizli kredi sağlamak istiyor.

Bitcoin’i yasal para kabul ederek bir ilke imza atan El Salvador BTC ile ilgili projelerine devam ediyor.

Bitcoin şehri projesinden sonra El Salvador hükümeti şimdi de ülke genelindeki küçük ve mikro işletmeler için Bitcoin destekli düşük faizli kredi sağlamak istiyor.

Dün bir Facebook Canlı programına katılan El Salvador hükümeti danışmanı Mónica Taher, ülke gündeminde “Bitcoin destekli düşük faizli kredilerin” olduğunu belirtti.

Öncelik KOBİ’ler!

Taher, BTC destekli krediler ile ilgili ayrıntı vermezken CONAMYPE (küçük ve mikro işletmeler için ulusal enstitü) Başkanı Paul Steiner, düşük faizli kredi uygulamasının hükümet tarafından oluşturulan El Chivo cüzdanı aracılığıyla yapılacağını söyledi.

El Salvador’da daha çok küçük ve mikro işletmelerin bulunduğuna dikkat çeken CONAMYPE başkanı Paul Steiner, Bitcoin destekli kredilerin durumu düzeltmek için bir fırsat olduğunu ifade etti.

“El Salvador, yaklaşık 1,2 milyon işletmeye sahip. Kabaca %66’sı mikro işletmelerdir. Mikro işletmelerin %90’ından fazlası ise gayri resmi krediler veya tefeciler yoluyla kendi kendini finanse etmektedir.”

Önceliğin KOBİ’lerin iş ortamının iyileştirilmesi olduğunu vurgulayan Paul Steiner, BTC destekli kredilerin sağladığı faiz oranının, kayıt dışı kredi verenlerin, tefecilerin ve bankaların verdiği faiz oranından daha düşük olacağının altını çizdi.

Facebook canlı yayınında hükümeti danışmanı Mónica Taher’e konut kredileri ile ilgili düşük faiz planı olup olmadığı sorulduğunda Taher, “düşük faizli kredi planı şu an için yalnızca küçük ve mikro işletmelere sunulacak. İpoteği daha sonra tartışacağız.” dedi.

İlgili Haber
Erdoğan-Bukele Görüşmesi Başladı! Gündemde Bitcoin Var Mı?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu