BitcoinHaberler

El Salvador’un Bitcoin Tahvilleri Sekteye Uğrayabilir

Son 24 saatte yaşanan cinayetlerin sayısı 62'ye ulaştı ve OHAL ilan edildi.

El Salvador‘da son 24 saatte yaşanan çete cinayetlerinin sayısının 62’ye ulaşması Bitcoin tahvillerinin bir süre daha ertelenebileceği endişelerini de beraberinde getirdi.

Dünyada Bitcoin yasal ihalesini gerçekleştiren ilk ülke olma unvanına erişen El Salvador, kripto yatırımcıları için gözde bir ülke olma yolunda ilerlerken ülkenin gündemine oturan cinayetler bu unvana gölge düşüreceğe benziyor.

Olağanüstü Hal İlanı!

Ülkede 30 yıldır görülen en şiddetli günün son 24 saat içerisinde yaşanmasının ardından olağanüstü hal ilan edildi.

Yeni acil durum tedbirlerinin 30 gün boyunca yürürlükte olması planlanıyor. Tutuklamalar artık tutuklama emri olmadan da gerçekleşebilecek ve iletişimler izlenebilecek.

Bukele, insanların büyük çoğunluğu için “hayatın normal şekilde devam edeceğini” ve bu güçlerin sadece gerektiğinde kullanılacağını vurguladı. Olağanüstü halden din hizmetleri ve spor etkinlikleri etkilenmezken okulların ve dükkanların da açık kalacağı belirtildi.

Bukele ayrıca olağanüstü hal konusunda endişelenmesi gereken kişilerin sadece çete üyeleri olduğunu ve yetkililerin cezaevlerindeki güvenliği artırdığını ifade etti. Öte yandan olaylarla ilgili bir dizi çete üyesinin tutuklandığı belirtildi.

El Salvador kısa süre önce 1 milyar dolar toplamayı hedefleyen Bitcoin destekli “volkan tahvillerinin” piyasaya sürülmesini geciktirmeyi planladığını açıklamıştı. Ülkenin BTC rezervlerini artırmak için 500 milyon dolar kullanılırken diğer yarısı jeotermal enerji kullanımıyla kripto madenciliği için parlak bir yeni alt yapı için kullanılacaktı. Bu noktada ülkedeki olağanüstü halin volkan tahvillerinin hayata geçirileceği tarihi daha da geriye çekip çekmeyeceği belirsizliğini koruyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu