Haberler

“Elimizde Sınırsız Dolar Var, Resesyona Gireceğiz”

Minneapolis FED Bölge Başkanı Neel Kashkari, ABD'nin elinde sınırsız miktarda dolar olduğunu açıkladı.

Her kötü şartta bile para basarak bir şekilde ekonomisini kurtarabilecek olduğuna inanılan, her ekonomik krizden başarıyla çıkacağı konusunda beklentiler olan Amerikan ekonomisi son dönemde ciddi resesyon tehdidi yaşıyor. Başkan Trump’ın 2020 yılı Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerine kadar bu süre zarfında ülke ekonomisini özellikle en üst düzeyde tutmak için çalışacak olduğu, geçmiş 4 senede yapılan tüm birikimlerin corona virüsü nedeniyle birden hafızalardan silinebileceği belirtiliyor.

Minneapolis FED Bölge Başkanı Neel Kashkari, ABD’nin bugün nakit endişesinin geçmişte olmadığı gibi aynen devam ettiğini, nakit sıkıntısı yaşanmayacak olduğunu, en kötü durumda ülke ekonomisinin 2008 yılında yaşanan krize benzer bir kriz yaşayabileceğini açıkladı.

Amerikan Yönetimi İçin Risk Fazla

Amerikan yönetiminin bu dönemde özellikle büyük bir ekonomik tehdit içerisinde olduğu, FED’in sınırsız parasal genişleme kararının enflasyonu oldukça fazla artırabilecek olduğundan söz ediliyor.

Kısa vadede sınırsız dolar basmaya devam etmesi beklenen FED’in diğer para birimleri karşısında doların değerini bu sayede düşük tutabileceğine inanılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu