Haberler

Elon Musk Dijital Para Servetini Duyurdu!

Tesla ve SpaceX’in milyarder CEO’su Elon Musk, Twitter’dan takipçilerine seslendi. Kendisinin hiçbir zaman dijital para satın almadığını, sadece uzun zaman önce bir arkadaşının göndermiş olduğu 0,25 Bitcoin’e sahip olduğunu belirtti.

Elon Musk, bu paylaşımını Twitter üzerinden kendi isminin kullanılarak ‘’Ethereum’’ istenmesinden sonra yaptı. Son zamanlarda Vitalik, Elon Musk gibi birçok ünlünün de isminin kullanıldığı fake hesaplardan Ethereum dolandırıcılığı yapılmaya başlandı. Elon Musk, takipçilerine, kendisinin hiçbir zaman dijital paralar üstünden hediye vermeyeceğini belirterek, dolandırıcılara inanmamalarını istedi.

Ünlü iş adamı, kendisinin dijital paralara herhangi bir yatırımının olmadığını belirtti. Ayrıca 2016 senesinde yaptığı bir söyleşide, dijital devrimin teknolojiye aykırı olduğunu açıklamıştı. Trum’ın danışma ekibine girdiği zamanda, ‘’Bitcoin aslında iyi bir şey’’ diye açıklamalarda bulunmuştu.

Geçen sene dijital para sektöründe tüm gözler Musk’ın üzerine çevrilmişti. Bitcoin’i tasarlayan kişinin aslında Elon Musk olduğu yönündeki dedikodular viral bir hal almıştı. Bu dedikoduların en büyük kaynağı, Tesla ve SpaceX’in de Bitcoin’de olduğu gibi C++ program dilini kullanmasıydı. Satoshi Nakamoto gerçek kimliğini açıklayana kadar bu dedikoduların kesilmeyeceği aşikâr.

Tüm dünyanın yatırım yapma isteği ve blok zincir teknolojisi ile tasarlanan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin merkezsiz yapıda olmasına rağmen, Elon Musk’ın neden Blockchain pazarına girmemesi hayretle karşılanıyor. Önümüzdeki zamanlarda Musk’ın fikrini değiştirip değiştirmeyeceği büyük bir merak konusu…

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı