Kripto HaberleriDogecoinElon Musk Dogecoin (DOGE) Tweeti Attı! Fiyat Tepki Verdi!

Elon Musk Dogecoin (DOGE) Tweeti Attı! Fiyat Tepki Verdi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Twitter, SpaceX ve Tesla’nın Amerikalı yatırımcısı ve CEO’su Elon Musk, Fox News’un sahibiyle yaptığı görüşmeyle ilgili sorulara verdiği yanıtla kısa süre önce gündem yaşattı.

Elon Musk Fox News Sahibi ile Görüşmesinin Dogecoin Üzerine Olduğunu Söyledi

Milyarderin tweetinin ardından varlık 15 dakika içinde %4.8 oranında artış gösterdi.

Ünlü bir finans yazarı ve bir finans medya şirketi olan GRIT’in CEO’su Genevieve Roch-Decter, kısa süre önce sona eren Super Bowl LVII’de yaptığı bir gözleme dikkat çekmek için Twitter’ı kullandı.

Roch-Decter, Elon Musk’ın Fox News’un sahibi Rupert Murdoch’ın yanında oturduğuna dikkat çekti.

Musk, bu gözleme cevaben basitçe “Dogecoin” şeklinde bir yanıt verdi. Musk’ın Twitter’da esprili yorumlar yapma konusundaki bilinen eğilimi göz önüne alındığında, bazıları bunu derin bir açıklama olarak görürken, diğerleri bunu şakacı bir yorum olarak değerlendirdi.

Açıklamasının ardındaki niyet ne olursa olsun, Musk’ın yanıtı Dogecoin’in fiyatını önemli ölçüde etkiledi. Açıklama, DOGE’nin değeri 0.08171 dolar iken yapıldı. Sadece on beş dakika içinde, varlık %4.8’lik bir artış yaşayarak 0.086 dolara yükseldi.

Ancak genel piyasa gerilemesinden nasibini alan DOGE, şu an 0.080 dolarlara kadar gerilemiş durumda.

İlgili Haber
"SEC, BUSD Listelediği İçin Paxos'a Dava Açıyor" İddiasına CZ'den Yanıt Geldi!

Elon Musk’ın Dogecoin’e yönelik hevesli savunuculuğu son zamanlarda azalmış olsa da, kendisi hala token’ın sadık bir savunucusu olmaya devam ediyor.

Varlıkla ilgili yorumları ve alayları sık sık girişlere ve dalgalanmalara neden olarak piyasa manipülasyonu hakkında sorulara yol açtı.

DOGE, Musk’ın Kasım 2022’de bir Twitter etkinliğinde “Dogecoin aya” diye haykırmasının ardından 1.5 milyar dolarlık bir giriş ve %15’lik bir artış yaşamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları