Kripto HaberleriDogecoinElon Musk, Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarını Uyardı!

Elon Musk, Dogecoin (DOGE) Yatırımcılarını Uyardı!

Takip et

Tesla CEO’su ve dünyanın en zengin insanı konumundaki Elon Musk, popüler meme odaklı kripto para birimi Dogecoin’e (DOGE) karşı bir uyarıda bulundu.

Musk, Twitter’da Mishaboar’ın yayınladığı tweetlere yanıt vererek bunun iyi bir gönderi olduğunu vurguladı ve aslında aynı uyarıları doğruladığını belirtti.

DOGE İçin Kaldıraç Uyarısı

Mishaboar’ın yayınladığı gönderiler ise Dogecoin konusunda kaldıraçlı işlem yapanlara yönelik oldu.

Mishaboar, DOGE yatırımcılarının yüklü miktarda kaldıraçlı işlem yaptığını ve bunun sonucunda likidite olduğunu vurguladı.

Bu sebeple aslında insanları kaldıraçlı işlemlerin ne kadar riskli olduğuna dair uyarma çağrısında bulunan yatırımcı, bunu tam olarak yangına benzinle yaklaşmaya benzetti.

Mishaboar, kaldıraçlı işlemlerin kumarla bile karıştırıldığını vurguladı ve durumun bundan çok öte olduğunun altını çizdi.

Dogecoin topluluğunun önemli üyesi, kaldıraçlı işlemleri sadece başarılı ve yetenekli yatırımcıların yapması gerektiğini vurguladı.

Yine de kripto para sektörünün büyük oranda regüle edilmeyen durumu, bunun kolaylıkla manipüle edilmesini sağlıyor.

Bu da yatırımcının ne kadar tecrübeli olunursa olunsun kaldıraçtan uzak durulma çağrısının temelini oluşturmakta.

Kısa süre önce Binance ve FTX kripto para borsaları da kullanıcılara sundukları kaldıraç oranlarında ciddi bir düzeltmeye gitmek zorunda kalmış ve kaldıraç miktarıın azaltmıştı.

DOGE fiyatının zirveyi gördükten sonra yaşadığı sert düşüş de aslında kaldıraçlı işlemlerin ne kadar tehlikeli olabileceğine işaret ediyor.

Musk da yorumu ile bunları onayladığını ortaya koydu.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları