Kripto HaberleriEkonomiElon Musk, FED'den Faizleri Düşürmesini İstedi!

Elon Musk, FED’den Faizleri Düşürmesini İstedi!

Takip et

Tesla, SpaceX ve Twitter CEO’su Elon Musk, Amerikan ekonomisi için oluşan resesyon beklentisine karşı kayıtsız kalmadı. Ünlü milyarder, Twitter’dan yaptığı açıklamada FED’i faizleri düşürmeye çağırdı.

“Ekonominin trendi endişe verici. FED, faiz oranlarını acilen indirmeli. Faiz oranlarındaki artış, durgunluk ihtimalini ciddi ölçüde arttırıyor.”

Elon Musk’ın çağrısına kripto ve finans çevrelerinden de destek geldi. Dogecoin topluluğunun fenomen isimlerinden Matt Wallace, devletin yaptığı kontrolsüz harcamalara da dikkat çekti.

Amerika’da finans çevrelerinin yakından tanıdığı Northman Trader kurucusu Sven Henrich, FED’in hala pozitif büyüme beklentisini anlamlandıramadığını belirtti.

“FED, durgunluk işaretlerine rağmen 2023 için pozitif büyüme bekliyor. Amerikan merkez bankası, 2008 krizi öncesinde de benzer bir tahminde bulundu.”

Henrich, FED’in iş işten geçtikten sonra faiz oranlarını indirerek suçu diğer faktörlere atacağını savundu.

Resesyon Başlarsa Kripto Paralar Ne Olur?

Resesyon terimi, dilimizce “ekonomik küçülme” anlamına geliyor. Tasarruf sahipleri, ellerindeki para ile finans veya yatırım sektörlerinden birini tercih etmek durumunda kalıyor.

Yatırımcılar, resesyon döneminde genellikle faizler yüksek olduğu için paralarını park etmeyi tercih ediyor. Önümüzdeki yıllarda yaşanması muhtemel bir resesyon süreci, bütün yatırım ürünleri gibi kripto paraları da olumsuz etkileyebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları