Haberler

Elon Musk ve Tesla’ya Dava Açıldı! Gerekçe: SEC Anlaşmasını İhlal

Musk'ın paylaşımları mahkemelik oldu.

Dünya’nın en zengin kişileri arasında gösterilen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk son günlerde attığı twitler ile yine gündemde. Bitcoin ve kripto paralara yönelik de sık sık paylaşımlarda bulunan Musk, birçok yatırımcı tarafından piyasayı manipüle etmekle suçlanıyordu.

Bloomberg’in haberine göre bir Tesla yatırımcısı, Musk’ın sosyal medya paylaşımları nedeniyle şirketin zarar ettiğini iddia ederek dava açtı.

Bildiğiniz üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Elon Musk ve Tesla arasındaki 2018 tarihli anlaşmaya göre, Musk’ın sosyal medya faaliyetleri Tesla Yönetim Kurulu’nun ön onayından geçmek zorunda. Ancak Musk bu kurala hiçbir zaman uymadı.

Dava açan Tesla yatırımcısı ön onay mekanizmasının işletilmemesi sonucu Musk’ın sorumsuzca yaptığı paylaşımlar nedeniyle Tesla hisselerinin düştüğünü ve şirketin milyarlarca dolar kayıp yaşadığını bu kayıplardan kendisinin de etkilendiğini iddia ediyor.

Davanın 8 Mart tarihinde açıldığı ve davacının  Musk’ın sosyal medya paylaşımları için  daha katı bir gözetim mekanizması oluşturulmasını talep ettiği belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu