Kripto HaberleriDogecoinElon Musk'a Yeni Dogecoin Davası Açıldı: Yatırımcılar Musk'ı Manipülasyon Yapmakla Suçluyor!

Elon Musk’a Yeni Dogecoin Davası Açıldı: Yatırımcılar Musk’ı Manipülasyon Yapmakla Suçluyor!

Tesla milyarderi Elon Musk'a Dogecoin yatırımcıları tarafından piyasa manipülasyonu suçlamasıyla dava açıldı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Elon Musk, kripto para birimi Dogecoin’i manipüle ederek kendilerine milyarlarca dolara mal olmakla suçlayan yatırımcılar tarafından açılan bir toplu davada insider trading yapmakla suçlanıyor.

Manhattan federal mahkemesinde Çarşamba gecesi yapılan bir başvuruda yatırımcılar, Musk’ın Twitter paylaşımlarını, ücretli online fenomenleri, 2021’de NBC’nin “Saturday Night Live” programına çıkmasını ve diğer “tanıtım gösterilerini” kendisinin veya Tesla’nın kontrol ettiği birkaç Dogecoin cüzdanı aracılığıyla karlı bir şekilde ticaret yapmak için kullandığını söyledi.

Twitter Logosunun DOGE Olarak Değiştirilmesi de Davada Yer Aldı

Yatırımcılar, Musk’ın Nisan ayında Twitter’ın mavi bir kuş olan logosunu Dogecoin’in Shiba Inu köpek logosuyla değiştirdikten sonra yaklaşık 124 milyon dolarlık Dogecoin satmasının Dogecoin’in fiyatında %30’luk bir artışa yol açmasının da buna dahil olduğunu söyledi.

Dosyada, kasıtlı bir reklam, piyasa manipülasyonu ve insider trading sürecinin Musk’ın yatırımcıları dolandırmasını, kendisini ve şirketlerini tanıtmasını sağladığı belirtildi.

İlgili Haber
Bitcoin Borsası Binance, Yatırım Yaptığı Yeni Kripto Para Projesini Açıkladı!

Musk geçtiğimiz Ekim ayında Twitter’ı satın almıştı. Ayrıca roket ve uzay aracı üreticisi SpaceX’in yanı sıra elektrikli otomobil üreten Tesla’yı da yönetiyor.

Musk ve Tesla’nın avukatı Alex Spiro Perşembe günü konuyla ilgili olarak yorum yapmayı reddetti. Yatırımcıların avukatı ise yorum taleplerine henüz yanıt vermedi.

Yatırımcılar, Forbes dergisine göre dünyanın en zengin ikinci kişisi olan Musk’ı, Dogecoin’in fiyatını iki yıl boyunca kasıtlı olarak %36.000’den fazla yükseltmek ve ardından çökmesine izin vermekle suçladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay