Haberler

Elon Musk’ın Adını Kripto Para Dolandırıcılığı İçin Kullandılar!

Bitcoin dolandırıcılarını durdurmak, yeni çözümler bulmalarını engellemek asla ama asla mümkün olmuyor.

Teknoloji bir iyi, bir kötü yanı ile insanların kullandığı bir araç. Kötü amaçlı kimseler internet üzerinden milyonlarca dolar değerinde dolandırıcılık yapmaya devam ederken, özellikle de kripto para birimi yatırımcılarına dönük dolandırıcılık vakaları ve kripto paralar ile yapılan dolandırıcılık olaylarının sayısı her geçen gün daha fazla artıyor.

ABD’de yaşayan Elon Musk’ın adını kullanan siber dolandırıcılar, sosyal medya sitesi Twitter üzerinden açtıkları sahte hesaplar ile 2 milyon dolarlık dolandırıcılık yapmaya çalıştılar.

Siber güvenlik firması Adaptiv’e göre Musk’ın adını kullanarak 60’dan daha fazla Bitcoin cüzdanı oluşturan dolandırıcılar bugüne kadar yardım, SpaceX için bağış gibi kampanyalar için paylaştıkları cüzdan adreslerine 201’den daha fazla Bitcoin aldılar. Bugün için 2 milyon dolardan daha fazla dolandırıcılık eylemi yaptıkları bilinen bu dolandırıcılar hakkında dava açılıp açılmadığı ise bilinmezliğini koruyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu