Altcoin

Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) Tweet’i Artık Binlerce Dolar Değerinde!

Elon Musk'ın Dogecoin (DOGE) hakkında yayınladığı tweet için rekor teklif!

Tesla kurucusu ve SpaceX CEO’su Elon Musk, attığı tweetler ile kripto para sektörünün de yakından tanıdığı bir isim haline geldi. Musk, daha önce Bitcoin (BTC) ile ilgili de birkaç açıklamada bulunurken en çok Dogecoin’i (DOGE) diline doladı.

İlgili Haber
Tesla CEO’su Elon Musk Yine Ters Köşe Yaptı! Bitcoin ve Dogecoin Açıklaması

Elon Musk’ın Doge Gönderisi Satışta

Twitter profilinde zaman zaman “Dogecoin CEO’su” ifadesini görebileceğiniz Musk, bunun hakkında tweet atmaktan da geri kalmıyor. 20 Aralık 2020 tarihinde attığı Dogecoin tweet’i ile söz konusu kripto paraya %100’ün üzerinde yükseliş getiren Musk, şimdi ise oldukça ilginç ve eşi benzeri görülmeyen bir olay ile gündemde.

Söz konusu tweet an itibarıyla tokenleştirilmiş durumda ve birisi bu tweetin tokenlaştırılmış halini satın almak için 7.777 dolarlık teklifte bulundu. Valuables isimli bir NFT platformu, farklı unsurları tokenleştirip bunların koleksiyon ürünü olarak satılmasını amaçlıyor. Kullanıcılar bu şekilde tokenleştirilmiş tweetler veya açıklamalar için teklif sunup eğer başarılı olurlarsa NFT olarak söz konusu tweetin tek sahibi olabiliyor.

Tabii ki bu durum Elon Musk’ın Twitter hesabından ilgili tweetin kaldırılacağı anlamına gelmiyor. Ethereum ağı tabanlı NFT yani Non-Fungible-Tokenlar koleksiyon ürünleri olarak biliniyor ve sadece belirli miktarda üretiliyor. 7.777 dolarlık teklifin ünlü NFT koleksiyoncusu Tim Kang’den gelmesi ise yatırımcıları şaşırtmadı.

Kang, bunu Elon Musk’a bir şeyler kanıtlamak için aldığını belirtti:

Elon’un bundan örnek alıp akıllı kontratların neler yapabileceğini tecrübe edebilmesi için bu tweet için 7.777 dolar teklifte bulundum.”

Kang, hem Elon Musk hem de Twitter CEO’su Jack Dorsey’in blockchain teknolojisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını hedeflediğini belirtti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu