binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinElon Musk'ın Planı Ortaya Çıktı: 1,1 Milyar Dolarlık Satış Planlanmış

Elon Musk’ın Planı Ortaya Çıktı: 1,1 Milyar Dolarlık Satış Planlanmış

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en zengin ismi olan Tesla CEO’su Elon Musk, kısa süre önce Twitter’dan bir anket yaparak bütün dünyanın ilgisini üzerine çekmişti.

Musk, vergilerini ödeyebilmek için Tesla hisselerinin bir kısmını satıp satmama konusunda Twitter üzerinden anket yaptı ve anket kısa süre önce “evet” oyu ile tamamlandı.

Ancak 11 Kasım tarihinde paylaşılan SEC belgelerine göre Musk bu satışı çoktan tamamladı.

Musk Satışı Eylül Ayında Planlamış

Musk’ın, toplamda 934.000 Tesla hissesi sattığı ve bunun değerinin 1,1 milyar dolar olduğu görülüyor.

Musk bu hisselerini ortalama 1.170 doladan sattı ve bu da 1 yılda %180 yükseliş anlamına geliyor.

Musk, 2010 yılında Nasdaq üzerinde Tesla’yı halka arz ettikten sonra 3. kez hisse senedi satışı yaptı ancak bu en büyük toplu satış oldu.

Musk ile ilgili SEC bildirilerine bakıldığında ise Eylül ayındaki vergi yükümlülükleri nedeniyle aslında Musk’ın bu satışı çoktan planladığı görülüyor.

Buna rağmen Twitter üzenden anket açan ve 3,5 milyon kişinin oyunu alan Musk’ın asıl hedefinin yine şov olduğu görüldü. Musk’ın bu fonlar ile tam olarak ne yaptığı ve tamamını vergi ödemesi için harcayıp harcamadığı bilinmese de kendisine oldukça mantıklı teklifler götürülmüştü.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Musk’ın bütün geliri ile Bitcoin almasını ve bunun aslında iyi bir yatırım çeşitlendirme stratejisi olacağını vurguladı. Musk’ın bunu yapması ise yeni bir rekor getirebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail